Viskas prasidėjo nuo gelbėjimosi liemenių

Viskas prasidėjo nuo gelbėjimosi liemenių

Membranų naujovės buvo Protan pagrindas nuo pat pradžių.

arrow_downward

Inovacijos buvo bendras Protan pramonės nuotykių siūlas.

1939: impregnuotos gelbėjimosi liemenės

Visa tai prasidėjo 1939 metais, kai išrado laivų brokeris Haakonas Kierulfas. Jis sukūrė kompanija Tønnevesten AS, kuris gamino liemenių drobes, impregnuotas latekso guma. Tada dešimt darbuotojų pagamindavo 40-50 liemenių per dieną.

1941: impregnuotos apšvietimo užuolaidos

Bet su karo atėjimu, ten buvo Vokietijos karo laivai ir Vokietija norėjo pirkti iš šio mažos įmonės Drammene gelbėjimosi liemenės, Kierulfas nusprendė stabdyti savo gamybą. Kierulfas turėjo dar vieną idėją: vietoj liemenių bendrovė pradėjo gaminti užuolaidas.

Bendrovė pagal naują pavadinimą A / S Spesialimpregnering gamino impregnuotus drabužius ir popierių. Tačiau kilo dar vienas iššūkis: karo metu latekso kaučiukas tapo nepakankamai brangus.

 

1942: Jūros dumbliai kaip impregnavimo priemonė

Todėl bendrovė pradėjo atlikti daugybę eksperimentų, siekdama rasti priemonę, kuri galėtų pakeisti gumą. Tokiu būdu atsirado jūros dumblių naudojimo idėja. Paaiškėjo, kad jūros dumbliai turi tas pačias impregnavimo savybes kaip lateksas. Jūros dumblių ir kitų dumblių sudedamoji dalis yra algino rūgštis, kurios rūgštis paskatino Kierulfo seką su pramone.

Algino rūgštis naudojama kaip muilo, dantų pastos ir marinato gamybai, o bendrovė tapo viena didžiausių algino rūgšties gamintojų pasaulyje.

1942 m. Algino rūgštį gaminanti bendrovė tapo naujai įkurta kompanija "Protan". Bendrovės pavadinimas yra trijų dalių mišinys: "pro" "šimtas" produktams ir "tan" - pirmieji žodžiai "tang" (jūros dumblių) raidės.

1948: Vėdinimo kanalai

Per trumpą laiką "Protan" buvo sėkmingas ir jo produktai tapo labai populiarūs. Netrukus Protaną nupirko viena iš įtakingiausių pramoninių grupių Norvegijoje, "Norsk Hydro", dėl kurios padidėjo naujovių finansavimas, o "Protan" pradėjo gaminti naujus ilgalaikius produktus: vėdinimo sistemas. Ventiflex vėdinimo vamzdis buvo pristatytas per trumpą laiką. Šis produktas buvo daug geresnis už kitus ventiliacijos kanalus ir greitai tapo tarptautine sėkme.

1952: Plastikiniai grindų paviršiai

Per metus 1952-1981 m. Grindų paviršiai buvo pagrindinė Protano gamyba. Protan grindų paviršiai buvo būdingi labai dideliu patvarumu ir dėka to ši tema įgijo daug populiarumo. Tačiau, kadangi šio gaminio maržos buvo nedidelės, kitų sprendimų paieška prasidėjo praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje.

1970: Plastikinė stogo danga

Taip gimė nauja idėja: plastikinė stogo danga. "Protan" pradeda bendradarbiauti su Šveicarijos kompanija "Sarna Kunststoff AG" gaminant produktą "Sarnafil" pagal licenciją. Bendradarbiavimas truko 23 metus ir prisidėjo prie "Protan" vietos, esančios pasaulio žemėlapyje, kaip stogo dangų sprendimų tiekėjo.

1980: PVC stogo danga

1980-aisiais vis dažniau buvo pripažintas PVC stogas, o "Protan" daugiausia dėmesio skyrė šios sistemos gamybai ir įgyvendinimui.

1990-2014: atsiranda naujos veiklos sritys

"Protan" tęsia novatorišką veiklą, dėl kurios nauji PVC gaminiai ir naujos jų naudojimo sritys yra sukurtos. Techniniai tekstilės gaminiai tapo vienu iš prioritetų pastaraisiais metais. "Protan", bendradarbiaudama su žymiais sunkiųjų, naftos ir žemės ūkio pramonės atstovais, sukūrė nišinius produktus, atitinkančius nestandartinius poreikius. Ventiflex sistema tapo lyderiu tarptautinėje rinkoje , o nuo 2000 m Protan taip pat gamina savo membranas skirtas drėgnoms vietoms ir apsaugos nuo radono. Dėl aukšto mūsų gaminių kokybės mūsų pardavimo rinka išsiplėtė ir įtraukė naujų klientų iš 20 šalių per šį laikotarpį.

Raktas į sėkmę yra geros idėjos ir nebijoti naujovių: Įmonė, kuri gamino gelbėjimo liemenės, dabar pasaulyje yra pirmaujanti stogų membranų gamintoja!